דף הבית >> דורית קורץ >> רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

כחלק מהטיפול הרפואי בישראל נחשף המטופל בידיעה או שלא בידיעה לטיפול רשלני של רופאים ושל אחיות בבתי חולים. לצערנו חלק מהפגיעות, יש בהן כדי להותיר את המטופל עם נכות קשה, פיזית ונפשית, לקצר את חייו ואף להביא למותו. יחד עם זאת, לצד הפרסום באשר לטיפולים רשלניים שאירעו במסגרות הרפואיות השונות בבתי חולים ובקהילה, אפשר לראות כי בשנים האחרונות קיימת עלייה ניכרת במודעות הציבורית לנושא, ועוד ועוד נפגעי רשלנות רפואית פונים למשרדי עורכי דין במטרה לתבוע פיצויים בגין הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מהרשלנות.

אם קיים בכם החשש כי הטיפול הרפואי שניתן לכם לא היה בהתאם לסטנדרט הרפואי המקובל והסביר והותיר בצִדו נזק (נכות) פיזי או נפשי, נמליץ לכם לפנות להתייעץ עם עורך דין המומחה בתחום הרשלנות הרפואית כדי לקבל ייעוץ והכוונה נכונה באשר לזכויות המגיעות לכם ובאשר לאפשרויות המשפטיות העומדות בפניכם לצורך מימוש זכויותיהם. חשוב לעבור את ההליך בליווי צמוד של גורם משפטי, הבקי בתחום, מאחר שתביעה בגין רשלנות רפואית היא תביעה מורכבת הדורשת ידע רפואי ומשפטי נרחב.
נוסף על כך חייבת להיות הבנה עמוקה ומשולבת בתחום הרפואי והמשפטי של העניין הרפואי הרלוונטי. זאת כדי שניתן יהיה לאתר את הבעיות בטיפול הרפואי המצמיחות עילת תביעה בגין רשלנות רפואית, וכדי שניתן יהיה לפנות למומחים הרפואיים הנכונים לצורך התייעצות וקבלת חוות דעת הנדרשת להגשת התביעה.
כמו כן חייב להיות ידע רפואי ומשפטי משולב כדי שניתן יהיה לחקור ביעילות עם סיכויי הצלחה מרביים מומחים רפואיים אשר נותנים למוסד הרפואי או לרופא הרשלן חוות דעת, שבה הם מנסים "לחפות" על הרשלנות שגרמה את הנזק למטופל.

 
+ שלח משוב
לייבסיטי - בניית אתרים